KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257165
nr 1425 7165
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Fruktplockare. Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 65x57 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 20:38:47
14/10 13:32:33